top of page

⚔️Staň se HMB bojovníkem! Česká Korouhev verbuje nováčky!

Aktualizováno: 21. 10. 2023


HMB - Historical Medieval Battles
HMB - Historical Medieval Battles

Baví tě bojové sporty nebo se dokonce věnuješ klasickému historickému šermu? Už pro tebe bojový sport, který provozuješ nemá ty pravé grády? Nebo jsi nikdy bojové sporty neprovozoval, ale chtěl bys to zkusit? Chceš více skutečné akce a využít svůj skrytý potenciál? Rád bys posunul hranice svých možností? Chybí ti adrenalin? Zkus HMB s Pikarty a zjisti na vlastní kůži co nás na tom tak baví. Kontaktuj nás pokud máš zájem dozvědět se o našem týmu a sportu více a společně již něco vymyslíme!


Jsi bojovník srdcem i tělem? Zajímá tě historie? Zkus HMB s Českou korouhví a zjisti na vlastní kůži co nás na tom tak baví! Napiš pokud máš zájem se dozvědět víc. Napiš nám do chatu, či na email: ceskakorouhev@email.cz, nebo nás kontaktuj rovnou na tel +420 777 05 09 05.


Středověký kontaktní boj (HMB)?! Co to je za sport? Buhurt? O co jde??


MFC Česká korouhev je český HMB klub středověkého kontaktního boje, pod kterým působí naše mužské buhurt týmy Pikarti a Haugwitz, stejně tak jako náš ženský tým Bekyně, které se účastní hromadných bitev 5vs5, 12vs12 nebo dokonce 30vs30 v disciplíně "buhurt". Jde o disciplínu, ve které 8 hráčů jednoho týmu spolupracuje v masové bitvě 5vs5 (3 bojovníci/ce jsou na střídačce), s cílem donutit nepřátelské bojovníky za pomoci zbraní či zápasení dotknout se minimálně třemi body země. Soupeři mohou být přečísleni, a pobiti ve spolupráci za pomoci kombinace zápasení a útoků zbraní. Je to opravdu tvrdý kolektivní sport a tvrdá disciplína, ale není zase tak nebezpečná, jak se na první pohled zdá, tedy pokud budeš dodržovat bezpečnostní zásady a pravidla daná Buhurt International asociací, která jsou velice přísná, a na jejichž dodržování dohlíží certifikovaní rozhodčí. Buhurt učí bojovníka stabilitě, zápasu a boji s jednoručkou a štítem (mečem, palcátem, sekerou), stejně tak jako s obouručními či tyčovými zbraněmi jako jsou sudlice, kladiva, dlouhé sekery.HMB masové bitvy, čili tzv. "buhurt" jste mohli vidět v Praze na Petříně v roce 2015 a 2016, kdy se na domácí půdě konala Bitva národů - Battle of Nations - mistovství světa v tomto úžasném staro-novodobém sportu, kterého se účastní již přes 40 národů světa vč. USA, Číny, ale i Mexika, Austrálie, či většiny evropských zemí jako jsou například Německo, Anglie a Francie. Jako budoucí bojovníci se můžete těšit na účast ve známých domácích i mezinárodních turnajů, eliminační turnaje o postup na turnaje mistrovství světa zvané Bitva národů či Mistrovství světa IMCF. Poslední dobou se však těší velké pozornosti sportovců i veřejnosti z celého světa mezinárodní buhurtová liga Buhurt International, se kterou náš sportovní klub spolupracoval tento rok na uspořádání světového poháru, chcete-li mistrovství světa v buhurtu!


Z mezinárodního trunaje v maďarském Veszprému si Pikarti odvezli stříbro za Buhurt a zlato za Profight


Náš sportovní klub také trénuje sólové sportovce, kteří se rozhodli zaměřit pouze na duelové disciplíny - Triathlon nebo Profight. Triathlon je výhradně šermířská záležitost, bez zápasu, která učí bojovníky především boji se zbraněmi, zatímco profight je disciplína, kde se bojuje za pomocí zbraní, zápasí se a boj pokračuje narozdíl od buhurtu i na zemi - takové MMA v rytířské výstroji a se zbraněmi.


Souboj Hejtmanů České korouhve na 14. Noci válečníků otevřel naplno svět galavečerů českému HMB


Jak už český název sportu napovídá, jedná se o mladý plně kontaktní bojový sport, založený na středověkých turnajových kláních, kde mezi šraňky (ohrazené kolbiště), měří své síly týmy z celého světa, České HMB kluby pořádají každoročně eliminační zápasy - takové Mistrovství ČR, ve kterém se utkávají o možnost reprezentovat naši zemi na největších turnajích svého druhu - Battle of Nations, IMCF World Championship či Buhurt International World Cup.


Každoročně se také účastníme domácích i zahraničních mezinárodních turnajů, které se konají doslova po celém světě. Krom bojování, které je středobodem naší činnosti, také společně navštěvujeme cizí krajiny a poznáváme se s přáteli z celého světa. HMB sport s sebou nese obrovskou komunitu, jednu velkou rodinu, díky které mnozí z nás navázali dlouhodobé přátelství se sportovci z celého světa.
Náš sportovní klub sídlí na Tvrzi Libušín v Libušíně u Kladna, ale trénujeme také v Brandýse nad Labem, Masečíně, Davli, Jablonci n. Nisou, a především v Praze na Žižkově, který máme všichni tak nějak na půli cesty. Tréninky jsou rozděleny na dva dny v týdnu + 1/14 dní soustředění. Trénujeme buď ve Fitness Maximus - v posilovně a v tělocvičně, nebo venku v Prague Central Camp na Pražačce. Na soustředění však jezdíme "domů" na Tvrz do Libušína, kde pořádáme celodenní plně kontaktní tréninky. Čas od času pořádáme také mezinárodní tréninky, kdy buď pozveme spřátelený HMB klub ze zahraničí, nebo si zveme k nám do ČR vybrané zahraniční lektory, aby nás něco nového naučili. Jezdíme také na soustředění na české historické bitvy a festivaly, které pojímáme jako trénink nebo jezdíme do zahraničí, kde spojíme trénink nejen s parádním výletem, ale také občas za tyto tréninky naši bojovníci inkasují zajímavý žold. Tato placená soustředění pomáhají našim bojovníkům s náklady na výstroj či cestovními výdaji, a čas od času si odvezeme finanční odměnu i za účast v turnaji.


Čas od času pořádáme také celodenní výkonnostní soustředění u nás na Libušínské Tvrzi


Mezinárodní soustředění, který pořádáme se spřátelenými kluby ze zahraničí


Náš sportovní klub pořádá či spolupořádá zajímavé významné domácí i mezinárodní turnaje, galavečery a festivaly, mezi které patří například středověký festival Bitva Libušín, jehož součástí je mezinárodní turnaj, či spolupořádáme galavečery jako tradiční Noc válečníků, nebo HMB části galavečerů jako je Noc Slovanských Bojovníků či Noc Bojových Umění Jakuba Ibla.


17. Noc válečníků - Galavečer bojových sportů Pavla Hakima Majera, na kterém se náš klub organizačně podílel


Turnaj na Bitvě Libušín, který jsme organizovali a pořádali v rámci našeho MFC


NSB, na které se staráme o HMB část galavečera a předávání ocenění za přínos bojovým sportům


Nechte se pohltit atmosférou našeho sportu. Nejde o nacvičené souboje, ale o skutečnou středověkou řež o absolutní vítězství! Najděte v sobě bojovníka, postavte se čelem soupeři v kolbišti či provazech, a vydobyjte si slávu a vítězství! Pokud máš zájem se zapojit a stát se bojovníkem/bojovnicí, pokračuj ZDE.


Placené soustředění - Historický víkend v Plzni

Comments


bottom of page