top of page

Mistrovství světa proběhne letos u nás na Libušíně!"Mistrovství světa" resp. Světový pohár Buhurt League, se bude konat u nás na Libušíně u Kladna u příležitostí konání jubilejního 30. ročníku Libušínské bitvy. A Pikarti budou samozřejmě u toho. Nejen jako organizační tým, ale budeme také bojovat za čest našich barev a za čest České republiky!


Tuto výjimečnou akci si nemůžete nechat ujít. Půjde o spojení mnoha NEJ a takovou událost se možná ještě dlouho nepodaří zopakovat. Většinou platí, že podobné světové turnaje se konají opakovaně v té samé hostitelské zemi zcela výjimečně.


Vše vyvstalo ze situace, kterou si prochází světová komunita středověkého kontaktního sportu, která se vlivem neblahých událostí posledních let reorganizuje, a díky faktu, že Libušínský festival skýtá mnohé možnosti, mohli bychom být nápomocni obrodě tohoto skvělého sportu a celosvětové komunity. Meritem myšlenky bylo podpořit dobrou věc, spojit dobré s užitečným a pomoci těm, kteří se snaží vytvořit na troskách starého něco nového a lepšího, o obnovení našeho krásného sportu na světové úrovni a udělat tak letošní jubilejní 30. ročník Libušínské bitvy opravdu výjimečným.


Skutečnost, že Libušínský festival bude tento rok nejen slavit velké jubileum, ale že bude zároveň hostit Světový pohár ve středověkém kontaktním boji, by mohl být výjimečnou cestou jak propojit dva různé světy tak, aby se navzájem pozitivně ovlivnily.


Není pravdou, že by Libušínská bitva měla být jakýmsi přívěškem Světového poháru Buhurt League jak jistí zlí jazykové tvrdí, či egoistickým počinem k ukojení nenasytného ega jediného muže. Nikoliv! Libušínská bitva je a vždy bude hlavním bodem programu našeho krásného historického festivalu. Festivalu, na jehož pořádání se podílí desítky zapálených a obětavých lidí, kteří tak nečiní pro osobní zisk či slávu.


Se členy našeho MFC České korouhve a Pikarty bychom rádi přispěli ke společnému dílu tak, abyste si vy, účastníci a návštěvníci Libušínského festivalu, užili celou akci jaksepatří. Náš sportovní klub a jeho členové jsou připraveni nasadit veškeré síly a osobní čas pro maximální zapojení do příprav a organizace letošního ročníku Libušínské bitvy.


Veškeré informace o chystaném mistrovství světa najdete na stránkách: Buhurt League, a Libušínské bitvy.

Comments


bottom of page