top of page

17. Noc válečníků je za námi a jak to dopadlo?

Aktualizováno: 6. 2. 2022


V sobotu 21. prosince 2019 se v České republice odehrála událost, která nezanechala nikoho lhostejným. V rámci tradičního kladenského galavečera bojových sportů "Noc Válečníků", se odehrálo šest profesionálních soubojů ve středověkém kontaktním boji, kde nejtvrdší čeští bojovníci hájili čest své rodné země přijetím výzvy profesionálů z celého světa: Ruska, Izraele, Španělska a Polska. Akce se zúčastnil i borec ze Slovenska, ale o tom až později...


Celkový záznam přímého přenosu TV Sport 5 ze 17. Noci válečníků


My Pikarti jsme velice hrdí na to, že jsme mohli být součástí pořadatelského týmu Pavla Hakima Majera a že se celá akce ve výsledku povedla nad všechna očekávání. Turnaj byl svým způsobem zcela unikátní, jelikož prozatím středověký kontaktní boj byl publikem a promotéry spíše vnímán okrajově. Navázali jsme na úspěch duelu hejtmanů HMB klubu České korouhve Pavla Krejčího a Jakuba Váchy, kteří jako první v České republice zkřížili své zbraně mezi provazy v Kladenské sportovní hale.Svoji vzrůstající popularitu WMFC duelů potvrdilo i pozvání našich bojovníků na Jablonecký galavečer bojových sportů Noc Slovanských bojovníků, kde se utkali v bratrovražedném boji dva Pikarti - Petr Bek a Michael Menge.Když nás Hakim oslovil s tím, že by rád 17. Noc válečníků osvěžil párem soubojů středověkého kontaktního boje, nikdo ještě netušil co všechno se bude dít a jak moc to zahýbe celým HMB světem. Jakmile celou věc posvětili šéf WMFC asociace Andrey Kiselyus a kapitán národního mužstva - předseda české HMB asociace Pepa Josif Pohl, již jsme tušili, že tohle bude velké!


Slovo dalo slovo a tak jsme začali vybírat mezi předními českými fightery a hledat vyzyvatele mezi profíky WMFC. Díky podpoře sponzorů a především úzké spolupráci s Hakimem se nám podařilo získat přední profesionální bojovníky z celého světa, mezi kterými přislíbil účast dokonce úřadující mistr světa, legenda HMB sportu - Alexey Petrik. Mezi dalšími skvělými bojovníky také zazářila Davidova hvězda v osobě Izraelského válečníka Michaela Morgula, který vede současné celkové pořadí ve světě ve své váhové kategorii. Dalšími významnými hosty byli Polští fighteři Krzysztof Olczak a Arkadiusz Przybylok, který vystřídal zraněného Andrzeje Studenckiho. Svojí účastí nás dále uctil španělský bojovník José González Lara y Goméz de Urda a v neposlední řadě nebezpečná izraelská bojovnice Oksana Lugansky.


Za domácí nastoupili kapitán pražské SKSKBP Jan Burgerstein, kapitán MFC Slezsko Marek Noxter Axman, dále další obávaný slezský bojovník Martin Granát Dymanus, za pražáky zkušený Michael Hára Harapes a za dívčí tým Prague Vixens Pamela Pam Pekárčiková. Šestým do počtu nejlepších českých reprezentantů byl vybrán Jan Pidel Kutnar, ale jak se to v našem sportu často stává, krátce před kladenským matchem si vykoledoval ošklivé zranění při zápasu v buhurtu ve Flandrech. A teď se dostáváme k postavě, která zcela nečekaně zahýbala světovým žebříčkem... Bohumil Bohouš Masničák přijal naši nabídku střídání za zraněného Pidela, s tím že bude hájit domácí. To však ještě nikdo netušil, jakým černým koněm Bohouš skutečně byl. Již fakt, že Bohouš bušil již nějakou dobu za veleúspěšnou anglickou White Company, mohlo leckoho nechat na pochybách, že to Alexey Petrik nebude mít tak lehké. A neměl...Jan Burger Burgerstein, kapitán pražských Trollů otevřel celý galavečer prvním soubojem proti zkušenému polskému borci a již v první minutě zápasu bylo poznat, že Arkadiusz Przybylok bude bojovat jako o život. Souboj byl tak vyrovnaný, že skutečně do poslední chvíle ani rozhodčí ještě netušili kdo bude skutečným vítězem tohoto tvrdého souboje. Až když se body sečetly, bylo všem v aréně jasno. Vítězství putovalo do Polska. Všechna čest vítězi i poraženému, tohle byl opravdu tvrdý a nekompromisní fajt, do kterého dali oba borci absolutní maximum. Arkadiusz ale zkrátka získal více bodů a slavně zvítězil před zraky diváků kladenské sportovní haly.


Jan Burgr Burgerstein (vlevo) vs Arkadiusz Przybylok (vpravo).


Jose Luis GonzálezdeLara Y GómezdeUrda se bil jako lev 👍 ale Marek Noxter Axman dobře poslal koleno a to mu nahrálo skvěle do karet, protože co jsme se dozvěděli od španělského borce 😇 Jose si šetřil síly na drtivý, zničující útok do 3.kola. Proto byl také více pasivní ačkoliv vracel taky moc dobře. Tato skvělá strategie má však jednu slabinu... je potřeba ve zdraví přežít pasivní část pomocí skvělé obrany. Jenže Noxter je zkrátka nezničitelná a neutahatelná mašina z pekla, takže není Josemu co vyčítat. Sláva vítězi a čest poraženému! ⚔️🏆👍


Marek Noxter Axman (vlevo) vs Jose Luis GonzálezdeLara Y GómezdeUrda (vpravo).


Dalším velkým překvapením byla Pamela. Naše česká bojovnice překvapila nejen celý sál kladenské sportovní haly, ale i celou HMB veřejnost svoji skvělou fyzickou i technickou připraveností, když přemohla v lítém boji svoji izraelskou sokyni Oksanu Lugansky. Děvčata do toho daly vše a ukázaly, že meč nepatří do ruky pouze mužům!


Oksana Oks Lugansky (vlevo) vs Pamela Pam Pekárčiková (vpravo), vzadu maršál Ivan Vasiljev.​


Slezský bojovník Martin Granát Dymanus, který nastoupil proti známému protivníkovi, velezkušenému polskému rekovi Krzystofovi Olczakovi, dokázal v mnohém přesvědčit všechny diváky i zainteresované, že přípravě na tento souboj věnoval zcela vše. Díky pečlivé přípravě se dokázal přesunout ze supertěžké váhy do Krzystofovy váhové kategorie a také mu to ve výsledku přišlo vhod. Tři takedowny během prvního kola donutilo udivené přihlížející diváky zvednout se ze židlí a tak Granát sklidil mohutný aplaus od celé arény. Souboj musel být ukončen před koncem díky zranění, které polský borec utržil při jednom z nebezpečných pádů na zem. Lékaři se o vše postarali a dnes už si můžeme být jisti, že Krzystof je v pořádku. Ačkoliv Granátovi nasázel pěkných pár ran, váhový rozdíl byl markantní a Granátovy zápasnické akce zkrátka nesly své následky. Vítězství tedy putovalo do Slezska!


Vlevo Martin Granát Dymanus vpravo Krzysztof Olczak, v pozadí maršál Ivan Vasiljev.


Výsledek souboje Harapese s Morgulem sice nebyl předem zcela jasný, ale i Hára již tušil, že Michael bude tvrdý oříšek a ačkoliv se bil jako lev a tahal z rukávu jednu fintu za druhou, izraelský bojovník ukázal maximální připravenost a již v prvním kole prokázal, proč vede světovou tabulku ve své váhové kategorii. Vítězství tedy putovalo do Izraele, ale všechna čest putovala především do červeného domácího rohu, protože Hára se nedal lacino a ačkoliv stál tváří v tvář tomu nejlepšímu z nejlepších, dal do toho všechno a ukázal celému světu, že český lev má ostré drápy a tesáky!


Vlevo Michael Hára Harapes vs Michael Morgulis Morgul (vpravo).


Co však způsobilo, že se svět fanoušků HMB zachvěl v základech? A jak může jedna Noc válečníků v české aréně změnit osud neohrozitelných bojovníků?


Abychom porozuměli celému obrazu, udělejme lyrický vstup: zpočátku měl být Petrikovým soupeřem Jan Kutnar z pražských Trollů. Bohužel, měsíc před akcí, utrpěl velmi nepříjemné zranění na turnaji ve Flandrech, který zabránil Janovi postavit se šampionovi z Ruska. Naléhavě jsme začali hledat náhradu a tak jsme se narazili, díky Pidelově doporučení, na usměvavého a bodrého obra oděného do černé a bílé. Jak se ukázalo později, tato náhrada stála Alexeye hodně. Do té doby, jak se říká, nebylo nic předpovězeno… šampion zůstával neohrožen a šel vstříc dalšímu skvělému vítězství!


Krásně naložený, s úsměvem na tváři a tanečním krokem vstupuje do arény ... a od prvních sekund náhle Bohouš získává navrch! Vynucuje si zápasem, namísto Petrikem oblíbeného šermu, svoji nadvládu, nedovolí mu zabodovat a neustále ho chytá za hlavu. A již po půl minutě vidíme vítězný slovenský tanec na solárním plexu Alexeje a jeho tvrdé zakončení. Hned na začátku, poté, co Petrikovi zřetelně vyrazil dech, pokračoval Masnicak v nezastavitelném pohybu slovenského náklaďáku s poznávací značkou „zápasem proti šermu!“, aniž by svému protivníkovi poskytl jedinou šanci realizovat jeho skvělé bojové umění. Ve druhém kole vidíme Petrikův druhý pád, po kterém už nemůže okamžitě vstát a dochází k počítání. Je tak otřesen, že když vstane, pokračuje v boji, aniž by si všiml, že zasahuje svého protivníka špatnou stranou ostří. Třetí kolo, třetí pád. Bohumil stále vesele pokračuje v tanci a Alexey už ani v neklade odpor. Poslední gong zvoní a máme jednoznačné vítězství slovenského obra ve všech třech kolech v super-těžké váze. Neohrožený mnohonásobný mistr světa je nečekaně poražen "neznámým" vousatým obrem s bodrou tváří! Lidé vestoje tleskají a užasle zírají, aréna bouří, svět je v šoku!


Bude odveta? 23.2.2020 zkříží své zbraně Alexey Petrik a Bohouš Masničák podruhé. Potvrdí Bohouš roli nového šampiona super-těžké váhy nebo se Alexey vzepře usurpátorovi titulu? Jejich nelítostný souboj o titul můžete již brzy sledovat na youtube kanále WMFC Knights: www.youtube.com/user/WMFCRussiaBohumil Bohouš Masničák dominuje nad Alexeyem Petrikem po úspěšném takedownu.


Ceny vítězům předával čtyřnásobný mistr ČR v karate, šermíř a nový pořadatel a mecenáš Libušínské bitvy Josef Král, který osobně pozval všechny přítomné diváky i diváky u obrazovek na další ročník největšího středověkého festivalu, který se uskuteční v Libušíně u Kladna 25.4.2020. Pan Král také pozval diváky na HMB turnaj, který bude součástí programu celého festivalu. Veškeré důležité informace o 29. ročníku historického festivalu najdete na adrese webových stránek: www.bitvalibusin.cz. Ceny vítězům věnovali Písařova kovárna, Fabri Armorum, Drakkaria, Kouříšovo shop - sponzorům patří veliký dík!


Josef Král při předávání cen vítězi Marku Noxteru Axmanovi.


Celou HMB část epicky moderoval všemi oblíbený frontmen kapely Green Monster a přední support českého národního HMB týmu Radim Kosmo Kosmák. Za což bychom mu rádi věnovali touto cestou zvláštní poděkování. Kosmo ty zkrátka válíš! :))


Přímý přenos komentovali zkušení HMB bojovníci Daniel Dufek a Tomáš Gajdošík. Pánové mockrát děkujeme, lepší komentátory jsme si nemohli přát :)Pikarti věnovali Hakimovi upomínkovou tércovou dýku jako poděkování za uspořádání galavečera🏆 Na Kladně se zkrátka opět zatopilo pod kotlem a jak Pavel Hakim Majer předpověděl, "padaly bomby". Ihned po středověkém kontaktním boji následujovaly souboje v K1, MMA a boxu.


Jediný ženský duel K1, ve kterém se představila domácí hvězda Tereza „Vepřoun“ Dvořáková, skončil parádně. Terezu přivítal bouřlivý aplaus. Velice dynamického prvního kola, kdy Tereza hrozí hlavně svými lowkicky, zatopí soupeřce v závěru kola hlavně koleny. Ve druhém kole Tereza pokračuje zejména záplavou kolen na adresu své soupeřky. Ve třetím kole začíná Tereza tlačit soupeřku po ringu a snaží se jí ukončit. Vítězkou tohoto duelu se zaslouženě po třech kolech stává domácí Tereza Dvořáková.


Vítězný taneček Terezy po skvělém vítězství. V pozadí stojící trenér a organizátor NV17 - Hakim.


🏆 Celému večeru následně dominoval titulový zápas v boxu kde slavně zvítězil Karel Hořejšek👍

Karel Hořejšek plný dojmů poté co získal další titul světového šampiona.🏆Hostem moderátora je Michal „Blackbeard“ Martinek - šampion Oktagonu, bývalý hokejista a velký sympaťák. Hala je narvaná k prasknutí, plná známých osobností nejen ze světa bojových sportů 👍


Michal "Blackbeard" Martínek sklízí aplaus při zdravici kladenské sportovní hale.Kladenský Deník dále napsal:


"Městská sportovní hala, to je tradiční místo konání Nocí válečníků. V sobotu 21. prosince 2019 nově proběhl středověký plnokontaktní boj a následoval další díl galavečera bojových umění. Kladeňáci udeřili, ruku nahoře měli Zoula, Demeter, Dvořáková i Hořejšek. Jako vždy celý večer doplňovaly projekce perfektních motivačních videí. Boje zhlédl také Karlos Terminátor Vémola."


Další podrobnosti o galavečeru a výsledcích dalších zápasů najdete na stránkách Kladenského deníku:
Pár fotografií z galavečera...


Veškeré další informace o galavečeru najdete na stránkách pořadatele www.nocvalecniku.cz
106 zobrazení
bottom of page